El Yazmasi

El Yazması ve Hat Eserleri

El yazması veya hat eserlerine sahipseniz ve satmayı düşünüyorsanız bu yazımız sizler için…

El Yazması Nedir?

El yazması; elimizle ile yazdığımız veya çizimlerini yaptığımız genellikle edebi türde olan aynı zamanda sanatsal ve tarihi eser niteliği taşıyan eserlerdir. El yazması eserleri sanat ve tarih dışında din ve bilim konularını da içerebilir. El yazması eserler eski zamanlarda papirüs adı verilen kağıtlara veya taş, tuğla ve kiremit gibi ürünlerin üzerine yazılırdı. Eski zamanlardan kalma el yazmaları günümüze kadar gelmiştir. Şu anda birçok el yazması antika olarak kullanılmaktadır.

Hat Sanatı Eserleri Nedir?

Hat sanatı eserleri daha çok dekoratif amaç ile kullandığımız bir görsel sanattır. Hat sanatı eserleri süslü yazılar ile yapılır. Yapılırken genelde kalem, kağıt ve mürekkep kullanılan hat sanatı eserleri belirli bir anlam taşırlar. Hat sanatı eserleri günümüzde çok yaygın kullanılmamasına rağmen antika olarak bazı yerlerde görebilirsiniz.

Antika El Yazması Alanlar

Antika el yazmaları veya hat sanatları hem nadir olduklarından hem eski zamanlara ait olduğundan antika değeri taşımaktadır. Bu gibi ürünlerinizi antikacılara, koleksiyonculara değerinde satabilirsiniz.

28 Yıllık tecrübe ve ücretsiz ekspertiz hizmetimiz ile Eski el yazmalarınıza, Osmanlı Hat Eserlerine ve bunun gibi tüm el yazmalarınıza talibiz. Türkiye’nin her yerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaramız: 0546 145 34 34

Dilerseniz aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizlere mesaj bırakabilirsiniz. En kısa sürede döneceğiz.

  Ayrıca Kontrol Et

  Antika Kitap

  Kitap

  El Yazması Kitap Alan Yerler El Yazması Kitap Alanlar Eski Kitap Alan Yerler Eski Kitap …

  HEMEN ARA
  WhatsApp chat