Kilic

Kılıç Hançer Süngü Kama

Antika kılıç, hançer, süngü veya kamaya sahipseniz ve satmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Öncelikle bu ürünler nedir, nerede kullanılır ve önemine bakalım.

Kama Nedir?

Uçları üçgen şeklinde olan ve baltaya çok benzeyen bir alettir. Bu aletlerin yapımında malzeme olarak metal veya tahta bir madde kullanılır. Kama kesici bir alettir. Kama ile bir nesneyi kesmek istediğinizde kamanın keskin tarafını nesnenin üstüne koyup diğer tarafına sert cisim ile vurularak kesim işlemi yapılır. Kamalar eski zamanlardan beri kullanılmış olup günlük işlerimizi yapmada ve bahçe işlerimizi kolaylaştırmada bizlere fayda sağlar. Kamalar günümüzde kullanımı nadir olan aletlerdir ve antika niteliği taşımaktadır.

Kılıç Nedir?

Tarih boyunca birçok medeniyet tarafından kullanılmış, metal veya başka bir maddelerden yapılmış ve çeşitli boyutları olabilen delici, kesici ve keskin kenarlı olan bir çeşit silah türüdür. Genelde savaşlar için kullanılmış olan kılıç bazı kaynaklarda modern silahların atası olarak da geçer. Kılıçlar eski tarihlerde insanların vazgeçilmezi sayılacak derecede önemli bir aletti. Günümüzde kullanımı çok çok azdır. Eskilerden kullanılmış olan kılıçlara müzelerde ve antika sergilerinde ulaşabilirsiniz. Antika Paşa Ve Subay Kılıçları normal kılıçlara göre daha değerli olmaktadır.

Hançer Nedir?

İki yanı da bilenmiş durumda olan bir çeşit bıçak türüdür. Hançerler gerek taşıma açısından kolay olduğu için gerekse boyutları kılıçlardan biraz daha küçük olduğu için seri kullanılabilen bir alettir. Hançerlerin boyutları değişiklik gösterebilir. Eski tarihlerde savaş aleti olarak kullanılan hançerler aynı zamanda süs eşyası olarak da kullanılabilir. Günümüzde hançerler savaş aleti olarak yaygın kullanılmasa bile evlerimizde süs eşyası olarak veya antika eşya olarak kullanılmaktadır.

Süngü Nedir?

Tüfek veya tüfeğe benzer bir silahın ucuna geçirilerek kullanılan bir çeşit alettir. Süngüler ateşli silahların ucuna yerleştirilecek şekilde yapılır ve bu süngüler savaşlarda mızrak olarak kullanılabilir. Günümüzde süngü kullanımı yok denecek kadar azdır ama antika eşya olarak kullanımı mevcuttur.

Antika Alan Yerler

Yukarıda saydığımız niteliklerde bir ürüne sahipseniz bunları değerinde antikacılara satabilirsiniz. 28 yıllık tecrübemizle ve ücretsiz ekspertiz hizmetimiz ile elinizdeki tüm antika eserlere, antika eşyalara talibiz.

İletişim Numaramız = 0546 145 34 34 ister arayın, ister Whatsapp üzerinden mesaj bırakın.

Ya da dilerseniz aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
  Ayrıca Kontrol Et

  eski tablo

  Eski Tablo

  Elinizde geçmişe ait bir tablo mu var, doğru yerdesiniz. Antika tablo nedir bunu inceleyelim. Antika …

  HEMEN ARA
  WhatsApp chat