Plak

Eski Plaklar

Plak Nedir?

Plaklar ses veya müzikleri kaydetmek ve bu kaydettiğiniz ses veya müzik dosyalarını pikap, gramofon gibi cihazlardan dinlemek için PVC’den yapılan yani termoplastikten üretilen, üzerlerinde spiral ses izlerini bulunduran daire şekline benzer levhalardır. Pikap ve gramofon gibi cihazlar plaklar dönerken ses izlerini iğneleri sayesinde okur ve onları sese dönüştürür.

Plak Tarihi

Tarihteki ilk plaklar 1800’lü yıllarda ortaya çıkmaya başladı. 1900’lü yılların başlarında plaklar ilk çıkan plaklara göre daha gelişmiş bir şekilde üretilmeye başlandı. Bir dönem çok çok popüler hale gelen plaklar günümüzde o kadar sık kullanılmamaktadır.

Plaklar günümüzde yerini artık teknolojik cihazlar almaya başladı. Haliyle az kullanılmaya başlayan plaklar artık antika değeri görmektedir. Eski plaklar antika olarak kullanmaya başlandıktan sonra popülerliği artmıştır. Sizde antika olarak sevdiğiniz bir plak alabilirsiniz.

Eski Plak Alan Yerler

Eski bir plağa sahipseniz bunu antikacılara, koleksiyonculara satabilirsiniz. 28 Yıllık tecrübemiz ve ücretsiz ekspertiz ile elinizdeki tüm antika eşyalara talibiz. Bunun için ister 0546 145 34 34 Numaralı telefonumuzu arayabilir, Whatsapp üzerinden mesaj atabilir dilerseniz aşağıda yer alan iletişim formu ile bizlere ulaşabilirsiniz.

  33 Devir Plaklar
  33 Lük Plak Anlar
  45 Devir Plaklar
  78 Devir, Taş Plaklar
  Antika Plak Alanlar
  Antika Plak Alanlar Beykoz
  Değerli Plak Alan Yerler
  Değerli Plak Alanlar
  Eski Plaklar
  Kırkbeşlik Plak Anlar
  Klasik Müzik, Jazz, Blues Plaklar
  Plak Alan Yerler
  Plak Alanlar
  Plak Koleksiyonları…
  Plak Lotları
  Radyo Plakları
  Taş Plak Alan Yerler
  Taş Plak Alanlar
  Türkçe Plak Çeşitleri
  Yabancı Plak Çeşitleri

  Ayrıca Kontrol Et

  Fotograf Makinesi

  Fotoğraf Makinesi Dürbün Teleskop

  Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar Antika Teleskop Çeşitleri Askeri Dürbünler Eski Ahşap Kasalı Fotoğraf Makineleri Eski …

  HEMEN ARA
  WhatsApp chat